Gorące zaproszenie dla wielbicieli fotografii oraz miłośników naszego regionu, od dzisiaj (20 stycznia o 17.30 do 20 lutego) będzie można oglądać serię zdjęć wykonanych w technice 3D przez znanego w naszym regionie (i nie tylko) znakomitego fotografa Witolda Mierzejewskiego. Wystawa jest prezentowana pod tytułem 3WymiarMazur.pl który nawiązuje do koncepcji ponownego odkrywania potencjału Warmii i Mazur. Fotografie zostały przygotowane dla Warmińsko – Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Wernisaż rozpoczyna kolejny festiwal kameralny Radość Zmysłów WZROK.

Już niedługo otwarcie związanego z projektem serwisu internetowego. Zapraszamy!

Witold Mierzejewski
Urodził się w Piszu w 1957 roku. Po ukończeniu studiów w 1982 r. rozpoczął pracę fotoreportera w Dzienniku Pojezierza w Olsztynie. W wieku 16 lat miał pierwszą wystawę fotograficzną „Kroki we mgle”. W 1976 roku na Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Filmów Turystyczno-Krajoznawczych za film „Posprzątam” otrzymał nagrodę za debiut. W 1986 roku w Krakowie zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Współczesna Rodzina Polska” – jego prace wystawiono w legendarnej „Piwnicy pod Baranami”. W tym samym roku miał też indywidualną wystawę fotograficzną pt. „Gra o Meksyk”. Po dwuletnim pobycie w Chicago i pracy w tamtejszej prasie polonijnej, założył w Olsztynie (1992 r.) własne wydawnictwo. Dziś z powodzeniem dalej fotografuje i wydaje książki nie tylko swojego autorstwa. Jest autorem m.in. albumu „Krutynią przez Mazury”. W ubiegłym roku ukazało się wznowienie po 90-latach książki ks. Walentego Barczewskiego „Geografia polskiej Warmii”, którą ilustrują zdjęcia Witolda Mierzejewskiego.

Kategorie: Blog

Jakub Bronisław Broch

Pasjonat nowinek elektronicznych, społecznik, autor i administrator serwisu internetowego W-M ROT. Inicjator serwisów internetowych www.mazury.travel, it.braniewo.pl, it.gokgietrzwald.pl oraz www.aktywnynawodzie.pl

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.