W dniach od 13 do 16 stycznia 2011r. odbyły się w Wiedniu Międzynarodowe Targi Turystyczne Ferien Messe Wien. Jest to największa i najbardziej prestiżowa impreza targowa w Austrii, prezentująca ofertę urlopową połączoną z aktywnym spędzaniem wolnego czasu, zagranicznych podróży, wycieczek edukacyjnych dla szkół itp.

Tegoroczną edycję wiedeńskich targów odwiedziła ogromna liczba zwiedzających, ok.120 tys. osób. W nowoczesnym centrum wystawienniczym swoje oferty prezentowało 800 wystawców z 70 państw świata.
Krajem partnerskim targów Ferien Messe 2011 były Węgry oraz region Górnej Austrii we współpracy z RUEFA – portalem wakacyjno podróżniczym.

Stoiska ulokowane były w dwóch halach A i B. Targom towarzyszyła wystawa samochodów z najnowszej kolekcji . W hali B prezentowały się regiony Austrii oraz gościnnie odbyły się po raz pierwszy targi Cook and Look, gdzie w rodzinnej atmosferze można było spróbować specjałów kuchni austriackej.

Austria nie tylko sama żyje z turystyki ale również Austriacy należą do grupy państw chętnie podróżujących po świecie.

Z roku na rok rośnie też liczba Austriaków, którzy podróżują do Polski.
Największym powodzeniem na rynku austriackim cieszą się oferty wyjazdów do Krakowa, Gdańska, Wrocławia oraz nad polskie morze. Warmia i Mazury stanowią bardzo dobrze rozpoznawalną markę dzięki czemu odnotowaliśmy spore zainteresowanie naszym regionem na targach.

W tym roku na polskim stoisku narodowym, którego gospodarzem był przedstawiciel POT w Austrii, dyr. Włodzimierz Szeląg i  pani  Bożena Plusa, bogate oferty prezentowali przedstawiciele: Bielska-Białej, Krakowa, Zakopanego, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, kopalni soli w Wieliczce, Touroperator TRIP oraz oczywiście  Warmińsko – Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Podobnie jak w ubiegłym roku W-M ROT poprosił o wsparcie pana Roberta Wróbla z  LOT „Ziemia Mrągowska”,  którego wiedza merytoryczna oraz praktyczna w połączeniu z perfekcyjnym językiem niemieckim potrafiła urzec nie jednego niezdecydowanego austriackiego turystę.  Z tego miejsca pragniemy podziękować za współpracę, która miejmy nadzieję zaowocuje w przyszłości.

Stoisko Polskiej Organizacji Turystycznej na którym prezentował się W-M ROT ze względu na swój nowoczesny oraz nietuzinkowy wygląd, swoją otwartością oraz prezentacjami multimedialnymi regionów Polski jak i ze względu na ciekawą ofertę materiałów promocyjnych; folderów, albumów, ulotek, kalendarzy połączonych z degustacją regionalnych przysmaków, cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Najwięcej pytań dotyczących regionu Warmii i Mazur było odnośnie tras rowerowych i pieszych, bazy noclegowej o wyższym standardzie oraz na co należy zwrócić uwagę o tzw. Hausbooty – sportowe łodzie motorowe przeznaczone do uprawiania turystyki na wodach śródlądowych, które swoim wyglądem przypominają przyczepy kempingowe, pozwalają w dobrych warunkach spędzić kilka tygodni na wodzie.

Targi Ferien Messe w Wiedniu należy zaliczyć do udanych, mając nadzieję że dzięki naszej pracy z roku na rok, wśród turystów zagranicznych, popularność regionu Warmii i Mazur znacznie wzrośnie.

Kategorie: Blog

Jakub Bronisław Broch

Pasjonat nowinek elektronicznych, społecznik, autor i administrator serwisu internetowego W-M ROT. Inicjator serwisów internetowych www.mazury.travel, it.braniewo.pl, it.gokgietrzwald.pl oraz www.aktywnynawodzie.pl

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.