Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna (W-M ROT) podpisała porozumienie o współpracy z Fundacją Polska Friendly. Celem jest promowanie regionalnych produktów turystycznych w obwodzie kaliningradzkim.

13 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyło się spotkanie „Samolotem na Mazury”. Brali w nim udział przedstawiciele zarządu województwa, m.in. marszałek Jacek Protas oraz wicemarszałek Anna Wasilewska, a także przedstawiciele branży turystycznej z regionu. Debata dotyczyła szansy, jaką daje uruchomienie lotniska w Szymanach, a tym samym zwiększenia dostępności komunikacyjnej Warmii i Mazur.
Przedstawiciele branży turystycznej zapowiedzieli, że jednym z priorytetowych działań jest stworzenie produktów, które przyciągną mieszkańców obwodu kaliningradzkiego. Rosjanie to jedna z najzamożniejszych grup klientów. Dowodzą tego  tłumy gości, które przyjeżdżają do Polski od czasu wprowadzenia Małego Ruchu Granicznego. Jednak nie są to już przypadkowe wizyty. Mieszkańcy Kaliningradu dokładnie selekcjonują miejsca, które szczególnie chętnie odwiedzają. Dlatego żeby wzbudzić ich zainteresowanie, konieczne jest przygotowanie propozycji, która będzie odpowiadać na ich oczekiwania.

Najważniejszy jest produkt

W-M ROT planuje opracowanie produktów turystycznych adresowanych do Rosjan.
– Przyjeżdża do nas coraz więcej mieszkańców Kaliningradu, co bardzo nas cieszy – mówi Jarosław Klimczak, prezes W-M ROT. – Mamy doskonałą bazę i przepiękne warunki przyrodnicze. Obiekty i samorządu z regionu podejmują próby promowania swoich walorów w obwodzie. I chociaż są to ciekawe inicjatywy, najczęściej są jednostkowe i krótkotrwałe. Turystyka Warmii i Mazur najbardziej zyska na zintegrowanym działaniu i spójnym planie. Nie chcemy reklamować pustych sloganów, ale przemyślaną ofertę, przynoszącą korzyści wielu polskim podmiotom, a jednocześnie dzięki konsekwencji na stałe wpisującą się w świadomość Rosjan.
W-M ROT podpisała deklarację współpracy z Fundacją Polska Friendly o realizacji programu „Russian Friendly”. To system certyfikacji dla tych podmiotów z regionu, którym zależy na podnoszeniu jakości obsługi Rosjan, a tym samym zwiększaniu swoich zysków. Żeby posługiwać się znakiem, trzeba spełnić kilka kryteriów, m.in. mieć rosyjskojęzyczną stronę internetową, materiały promocyjne w cyrylicy czy personel mówiący w jęz. rosyjskim. To jednak nie wszystko.

Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini
– Mamy duże doświadczenie w organizacji zintegrowanych kampanii promocyjnych w obwodzie kaliningradzkim – wyjaśnia Maciej Rytczak, prezes fundacji. – Współpracowaliśmy, m.in. z branżą turystyczną na polskim wybrzeżu, magistratem w Gdańsku i Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną. Warmia i Mazury mają ogromny potencjał. Dlatego nie mam wątpliwości, że pod hasłem „Russian Friendly” uda nam się stworzyć kompleksową ofertę produktów regionu dla Rosjan. Propozycja jest dodatkowo wzbogacona o pozytywny przekaz emocjonalny. Naszym partnerem jest mniejszość rosyjska w Polsce, co gwarantuje, że projekt jest zbieżny z oczekiwaniami adresatów.
W-M ROT prowadzi obecnie rozmowy z przedstawicielami branży o szczegółach planowanych działań.
– Chcemy, aby nasze obiekty jak najwięcej na tym zyskały. Wkrótce będziemy mogli zdradzić konkrety. Jestem przekonany, że dzięki temu Warmia i Mazury będą nie tylko zauważalną, ale też wiodącą marką w Kaliningradzie. Naszą ofertą chcemy też zainteresować innych wschodnich sąsiadów, m.in. Ukraińców i Białorusinów – podsumowuje prezes Jarosław Klimczak.
Więcej o projekcie na russian-friendly.org.pl
Zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji portalu olsztyn24.com

Kategorie: Blog

Jakub Bronisław Broch

Pasjonat nowinek elektronicznych, społecznik, autor i administrator serwisu internetowego W-M ROT. Inicjator serwisów internetowych www.mazury.travel, it.braniewo.pl, it.gokgietrzwald.pl oraz www.aktywnynawodzie.pl

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.