Zorganizowaliśmy event. Ciekawią nas opinie uczestników o wydarzeniu oraz jego efekty ekonomiczne. Nie trzeba jednak wynajmować do tego drogich analityków, którzy poczynią skomplikowane raporty. Logując się na portalu http://analizaeventu.pl/ można to zrobić łatwo, szybko i tanio. Czytelnicy Aktualności Turystycznych znajdą w tym tekście unikalny kod, który pozwoli korzystać z wszystkich opcji.

Nowoczesne narzędzie, którego twórcą jest dr Rafał Kasprzak, umożliwia nie tylko zbieranie opinii wśród osób odwiedzających, ale także oszacowanie ekonomicznego oddziaływania wydarzenia na gospodarkę poprzez zbadanie rezultatów bezpośrednich i pośrednich generowanych przez zorganizowaną imprezę. Oszacowanie ekonomicznego oddziaływania wydarzenia jest jedną z metod badania i ewaluacji eventów. Analiza opiera się na zidentyfikowaniu i próbie określenia bezpośredniego, pośredniego i indukowanego oddziaływania wydarzenia na system społeczno-ekonomiczny regionu. W tej metodzie stosuje się szacunek strumieni finansowych generowanych z racji organizacji wydarzenia oraz wykorzystuje się mnożniki na potrzeby szacowania efektów indukowanych (mnożnikowych). Końcowym rezultatem jest strumień wydatków, który powstaje w wyniku realizacji wydarzenia i stymuluje lokalną gospodarkę.

Wykorzystanie narzędzia dostępnego na stronie http://analizaeventu.pl/ wymaga od użytkownika kilku prostych kroków. Po pierwsze należy stworzyć konto użytkownika. Po drugie po zalogowaniu się należy stworzyć profil wydarzenia, dzięki czemu system wygeneruje kody dostępu do ankiet. Po trzecie w trakcie realizacji eventu należy rozpowszechnić ankiety wśród uczestników. Można to zrobić na przykład umieszczając link do ankiety na stronie www wydarzenia, publikując unikalny kod QR, którego zeskanowanie pozwoli otworzyć ankietę w wersji mobilnej, lub w ostateczności wydrukować ankiety w wersji papierowej. Po zebraniu ankiet system jest gotowy do przygotowania raportu, w którym znajdują się opinie uczestników na temat wydarzenia oraz szacunek jego ekonomicznego oddziaływania.

System udostępnia dla użytkownika opcje płatne, w których podane są szersze informacje od uczestników. Dla naszych czytelników podajemy unikalny kod, którego wpisanie w okresie do 31 stycznia 2015 roku pozwoli na bezpłatne zamówienie opcji płatnych – KMCKMC.

———————

Dr Rafał Kasprzak, pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zatrudniony w Instytucie Zarządzania. Autor wielu publikacji z zakresu przemysłów kreatywnych, wdrażania funduszy publicznych i przedsiębiorczości. Twórca portalu www.ekonomiawkulturze.pl poświęconego ekonomicznym narzędziom dla przemysłów kreatywnych.

Źródło: Portal w służbie organizatora eventów.

Kategorie: Blog

Jakub Bronisław Broch

Pasjonat nowinek elektronicznych, społecznik, autor i administrator serwisu internetowego W-M ROT. Inicjator serwisów internetowych www.mazury.travel, it.braniewo.pl, it.gokgietrzwald.pl oraz www.aktywnynawodzie.pl

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.