Wystartowała kolejna edycja konkursu „Na Najlepszy Produkt Turystyczny – CERTYFIKAT Polskiej Organizacji Turystycznej”. Jak co roku nasz konkurs w edycji lokalnej ma na celu wyłonić najlepsze produkty i atrakcje turystyczne Warmii i Mazur, które zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego Konkursu, laureaci którego zostaną nagrodzeni Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej.
EDIT: W związku z pytaniami:
1. Czy wiąże się to z jakimiś kosztami? – Wypełnienie ankiety oraz przekazanie materiałów multimedialnych jest bezpłatne!
2. Jak to zrobić? – Zapoznajemy się z Regulaminem. Wypełniamy formularz znajdujący się pod poniższym adresem [Odnośnik]
3. Termin składania wniosków upływa 28 października 2016 r.
Pierwszy Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny zorganizowany został w 2003 r. W 2008 roku VI edycja Konkursu przebiegała według nowych zasad regulaminowych. Po raz pierwszy przyznany został Złoty Certyfikat POT. Pretendować do tej nagrody mogły produkty nagrodzone Certyfikatem w latach ubiegłych. Członkowie Kapituły wybierając laureata oceniali w tym przypadku konsekwentne i twórcze rozwinięcie działalności. Wszystkie certyfikowane produkty objęte zostały programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Z kolei zdobywca Złotego Certyfikatu – programem specjalnym, którym jest sfinansowana przez Polską Organizację Turystyczną profesjonalna kampania promocyjna wartości sto tysięcy złotych.
- Odnośnik do aplikacji konkursowej dla Certyfikatu POT
- Odnośnik do aplikacji konkursowej dla Złotego Certyfikatu POT
- Regulamin konkursu
Termin zakończenia eliminacji regionalnych: 28 października 2016 r.
W ramach Konkursu przyjmowane są zgłoszenia dotyczące produktu turystycznego, zgodne z przyjętą przez organizatorów definicją pojęcia „produktu turystycznego”
1) Produkt turystyczny – Wydarzenie cykliczne – charakteryzuje się dużą spójnością tematyczną, organizacyjną oraz konkretnym umiejscowieniem w czasie i przestrzeni.
2) Produkt turystyczny – Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna – składa się z kilku usług lub usług i dóbr materialnych (rzeczy) oferowanych przez organizatorów turystyki.
3) Produkt turystyczny – Obiekt – charakteryzuje się występowaniem jednej głównej atrakcji (usługi) i dodatkowo kilku usług towarzyszących skupionych w jednym miejscu (obiekcie) mający z punktu widzenia kartograficznego charakter punktowy.
4) Produkt turystyczny – Szlak – składa się z wielu miejsc lub obiektów związanych z pewną nadrzędną ideą, połączonych ze sobą wytyczoną, zwykle oznakowaną trasą.
5) Produkt turystyczny – Obszar – wewnętrznie złożony zbiór elementów wyróżnionych ze względu na swoją konkretną lokalizację w przestrzeni, charakteryzującą się walorami turystycznymi.
Fot: Dorota Kruszyńska / @Bażantarnia