Warmińsko – Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna od 10 lat realizuje szkolenia oraz wizyty studyjne dla pracowników informacji turystycznych oraz samorządowych biur promocji, czyli osób pierwszego kontaktu z turystami przybywającymi na Warmię i Mazury. Jubileuszowa 10 wizyta studyjna połączona z warsztatem pt. „Jak pisać przewodniki 2.0?” odbyła się w dniach 25 – 26 kwietnia br. W jej trakcie uczestnicy mieli szansę zapoznać się z ciekawymi miejscami znajdującymi się na Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej. W programie zwiedzania znalazło się miedzy innymi: zwiedzanie schronów przy śluzie Guzianka, schronów przy moście kolejowym w Mikołajkach, pomnika pierwszo wojennego w Szymonce, schronów przy jeziorze Popówka Duża, cmentarza wojennego Jagerhohe nad jeziorem Święcajty oraz imponującej Twierdzy Boyen.
Po szlaku oprowadzał grupę Pan dr Robert Kempa – przewodnik oraz koordynator Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej, który w interesujący sposób opowiedział historie miejsc oraz ludzi biorących udział w I wojnie światowej na froncie wschodnim. Pan Marcin Kędzierski natomiast poprowadził uczestników jedynie przy świetle latarek po imponującym obiekcie jakim jest Twierdza Boyen.
W ramach projektu odbyło się również szkolenie merytoryczne pt. „Jak pisać przewodniki 2.0?” Warsztat poświęcony został pisaniu przewodników, które ułatwiają zwiedzanie, inspirują i pobudzają wyobraźnię, poprowadził Pan Maciej Marczewski z Fundacji Ruszaj w Drogę! Dzięki tym zajęciom odbiorcy zgłębili wiedzę na temat tworzenia praktycznych przewodników, z których codziennie korzystają tysiące osób zwiedzających Polskę.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział. Do zobaczenia za rok w innym zakątku Warmii i Mazur!
Partnerami szkolenia była Polska Organizacja Turystyczna oraz Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku.
Projekt dofinansowano ze środków
Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.