Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu „Pamiątka regionu Warmii i Mazur”.

Celem konkursu jest pozyskanie pamiątki, która będzie kojarzyła się z regionem. Technika wykonania pamiątki dowolna i przedmiotami mogą być: rzeźby, płaskorzeźby, grafiki, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, wytwory rękodzieła artystycznego. Pamiątka ma nawiązywać do tutejszych atrakcji i tradycji, o czym wspomina marszałek Gustaw Marek Brzezin.

– Nasze województwo jest bardzo zróżnicowane pod względem historycznym, przyrodniczym i kulturowym – tłumaczy marszałek Gustaw Marek Brzezin. – I z doświadczenia wiemy jak bardzo trudno jest stworzyć pamiątkę, która odzwierciedli charakter całego regionu.Chcemy pobudzić wśród twórców chęć poszukiwania regionalnych wyróżników oraz czerpania inspiracji z kultury ludowej i historii Warmii i Mazur.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są przez Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie do 30 czerwca 2018 roku. Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerem telefonu 89 521 69 00, e-mail: dt@warmia.mazury.pl

Do pobrania: Regulamin i formularz zgłoszeniowy

Laureatom zostaną przyznane nagrody pieniężne w wysokości:

5 tys. zł (nagroda I stopnia), 3 tys. zł (nagroda II stopnia) oraz 2 tys. zł (nagroda III stopnia).

 

Więcej informacji o konkursie na stronie:

http://www.warmia.mazury.pl/turystyka-i-promocja/aktualnosci/1924-samorzad-wojewodztwa-poszukuje-regionalnej-pamiatki

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Kategorie: Blog

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.