Marzec to miesiąc niezwykły, bo targowy, podczas którego W-M ROT uczestniczyła w różnych imprezach.

 

 

Jedną z nich były targi turystyki rowerowej i pieszej Fiets & Wandelbeurs w Utrechcie. W tym roku odwiedzających targi było więcej niż w poprzednim, bo ponad 40 tys. Goście mogli nie tylko zaopatrzyć się w niezbędne przewodniki, ale również mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem rowerowym, dokonać zakupu akcesoriów rowerowych czy najzwyczajniej móc pojeździć na wymarzonym rowerze.
Wschodni Szlak Green Velo prezentowany był na stoisku Polski przez wszystkie 5 województw, przez które przebiega szlak. Atrakcją stoiska była Kapsuła 5 D, w której zwiedzający mogli oglądać film przedstawiający największe atrakcje rowerowego szlaku. Nie zabrakło również tradycyjnych i niezwykle energetycznych występów Krystiana Herby (pięciokrotnego rekordzisty Guinessa) w trialu rowerowym. Miłym wyróżnieniem dla Wschodniego Szlaku Green Velo była nominacja do prestiżowego tytułu „Rowerowej Trasy Roku 2018”.

 

Targi ITB w Berlinie to największe targi turystyczne na świecie, ważne wydarzenie dla przedstawicieli z branży i atrakcja dla tysięcy zwiedzających. Na targach zaprezentowało się 187 krajów. Tegorocznym motywem przewodnim Polski była turystyka wodna. W trakcie targów odbyła się konferencja dla dziennikarzy dotycząca regionu Warmii i Mazur. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyła się makieta Kanału Elbląskiego. Ponadto region przygotował prezentacje dotyczące Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i połączeń lotniczych z portu Olsztyn-Szymany. Na zakończenie imprezy stoisko polskie otrzymało wyróżnienie „Best Exhibitor Award” za najlepsze stoisko pośród wszystkich europejskich wystawców. Region reprezentowany był przez Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku, LOT Zalew Wiślany oraz Port Lotniczy Olsztyn Mazury, przy współpracy Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Targi ITB w Berlinie odwiedziło w tym roku 160.000 zwiedzających, w tym 100.000 profesjonalistów z branży.

W Warszawie natomiast odbyły się jubileuszowe, trzydzieste już Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Są to największe tego typu targi w Polsce. Od kilku lat każdorazowo bierze w nich udział blisko 400 wystawców z Polski i zagranicy i około 30 tys. zwiedzających.
Wystawcy oferowali sprzęt i akcesoria ze wszystkich dziedzin aktywnego wypoczynku i sportów związanych z wodą – żeglarstwa, jachtingu motorowego, kajakarstwa czy nurkowania.
Poza ekspozycjami wystawców, odbywały się też różnego typu wydarzenia towarzyszące, m. in. pokazy, wykłady, spotkania z mistrzami sportów wodnych, spotkania sympatyków sportu i rekreacji na wodzie oraz atrakcje dla dzieci.
Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna prezentowała się wspólnie z Departamentem Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, portem lotniczym Olsztyn-Szymany, biurem Mazury PTTK, a także przedstawicielem Obwodu Kaliningradzkiego-regionu partnerskiego Warmii i Mazur.

Imprezy targowe były doskonałą okazją do promocji atrakcji naszego regionu w kraju i za granicą.

 

 

Kategorie: Blog

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.