Miło nam poinformować, że rusza pierwszy w Polsce program dla samorządów promujący walory turystyczne gmin z perspektywy potrzeb i zainteresowań rodzin z dziećmi.

Polska Przyjazna Dzieciom obejmuje konkurs, w efekcie którego przyznawane są certyfikaty (złote, srebrne i brązowe) doceniające wyjątkowe walory gmin w kontekście turystyki rodzin z dziećmi. Ponadto Kapituła może przyznać wyróżnienia, doceniając w ten sposób wyjątkowe, innowacyjne rozwiązania sprzyjające turystyce rodzinnej.

Konkurs jest adresowany do samorządów – od najmniejszych gmin wiejskich po największe metropolie. Przeprowadzany jest w odrębnych kategoriach uczestników, zróżnicowanych przede wszystkim ze względu na liczbę mieszkańców. Dlatego, dzięki ocenie i certyfikacji walorów turystycznych każdej gminy na tle jej podobnych, zapewniona jest równość szans, przejrzystość oraz porównywalność wyników.
PPD to jednak nie tylko branżowe wydarzenie odbywające się w kręgu samorządowym. To przede wszystkim potencjał dotarcia do finalnych odbiorców ofert turystycznych – rodzin z dziećmi. Już bowiem sam udział w konkursie, ale przede wszystkim uzyskane w nim wyniki (certyfikaty), wiążą się dla uczestników i laureatów z szerokim zakresem ich promocji.

Inicjatorem programu jest Agencja Promocji Miast i Regionów.
Partnerami akcji są: Polska Organizacja Turystyczna oraz Dziecko w Podróży

Szczegóły programu:
www.polskaprzyjaznadzieciom.org

 

Kategorie: Blog

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.