2 czerwca 2018 r. startuje całoroczna olsztyńska gra miejska „Gwiazdy Kopernika”, która jest kontynuacją zeszłorocznej gry „Pogoń za Kopernikiem”.

 

Aby w nią zagrać, trzeba pobrać kartę gry ze strony Pracowni Powidia lub odebrać ją w punktach informacji turystycznej w Olsztynie:
Warmińsko – Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna koło Wysokiej Bramy – ul. Staromiejska 1 (otwarte pn.- pt. w godz. 8.00-17.00 oraz soboty w godz. 10:00-15:00),
Miejska Informacja Turystyczna Olsztyn Olsztyn w bocznym skrzydle ratusza – ul. 1 Maja 10 (otwarta codziennie w godz. 10.00-16.00, a od czerwca do września w dni powszednie dodatkowo dwie godziny dłużej).

Gra poprowadzi uczestnika po mieście prawdziwie kosmiczną trasą przez miejsca związane z astronomią i Mikołajem Kopernikiem, który jest jedną z najjaśniejszych gwiazd tej dziedziny nauki. Można też grą rozpocząć zwiedzanie Warmii Szlakiem Kopernikowskim.


Na graczy, którzy ukończą grę i odgadną hasło czekają nagrody, w tym 20% zniżki na seanse w Planetarium.

 

Gra jest współfinansowana przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Partnerzy: Województwo Warmińsko-Mazurskie, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, PTTK Oddział Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Kategorie: Blog

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.