Podróże studyjne nabierają tempa!

Sezon turystyczny już na przednówku, a wraz z nim zaczynamy realizować coraz więcej wizyt studyjnych. W okresie letnim gościć będziemy w naszym regionie dziennikarzy niemieckich Petera Hirtha i Carstena Heinke. Panowie zbierają materiał do ilustrowanego atlasu DuMont „Ermland, Masuren, Pommern, Westpommern”, który ukaże się w Niemczech, Austrii i Szwajcarii w lutym 2019.

Wg niemieckiego Stowarzyszenia ds. badań konsumenckich (GfK) ilustrowany atlas DuMont (www.dumontreise.de) jest najlepiej sprzedającą się w Niemczech publikacją o tematyce podróżniczej. Każdego roku czytelnicy kupują około 1,2 mln egzemplarzy tych książek. Nakład przygotowywanego wydania wyniesie ok. 100.000 egzemplarzy.

Dziennikarze odwiedzają już interesujące ich miejsca na Warmii i Mazurach, tj. np. już gościli w Pałacu w Mortęgach, w Pałacu w Galinach, byli również w Osadzie Kulturowej w Kadzidłowie i skansenie w Olsztynku. Dziennikarze zainteresowali się również saunę fińską nad jeziorem Isąg. W lipcu planują obejrzeć m.in. inscenizację  Bitwy pod Grunwaldem.

Kategorie: Blog

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.