Konkurs Agro-Eko-Turystyczny „Zielone Lato” to jeden z najstarszych i najbardziej znanych konkursów w kraju, organizowanych z myślą o popularyzacji turystyki na obszarach wiejskich.

W ramach konkursu Agro-Eko-Turystycznego „Zielone Lato” komisja konkursowa sprawdza m.in.: standard zakwaterowania i wyposażenia, jakość świadczonych usług rekreacyjnych, stan obiektów, a także możliwości żywienia gości i metody promocji poszczególnych obiektów.
Laureaci Zielonego Lata wybierani są spośród kilkudziesięciu zgłoszonych do konkursu obiektów w trzech kategoriach:
a) gospodarstwa gościnne – wypoczynek u rolnika (typowe gospodarstwa agroturystyczne),
b) gospodarstwa gościnne – wypoczynek na wsi (inne obiekty turystyczne działające na obszarach wiejskich Warmii i Mazur),
c) zagrody edukacyjne Warmii i Mazur.

W 2018r. najlepszymi z najlepszych zostali:

 

W kategorii „wypoczynek na wsi”:
• I miejsca nie przyznano.
• II miejsce otrzymał obiekt SIEDLISKO NA WYGONIE zlokalizowany we wsi Zełwągi, należący do Państwa Darii i Radosława Puszko. Adres: Zełwągi 49 a, 11-730 Mikołajki.
• III miejsce przyznano ANIELSKIEJ DOLINIE z miejscowości Aniołowo, obiektowi którego właścicielką jest Pani Halina Cieśla. Adres: Aniołowo 34, 14-400 Pasłęk.
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał DOM POD DOBRYM ANIOŁEM z miejscowości Krzywonoga. Właścicielką obiektu jest Pani Irena Januszewska. Adres: Krzywonoga 9 A. 12-300 Pasym.

 

Nagrody w kategorii „wypoczynek na u rolnika”:
• I miejsce ex aequo otrzymują: Gospodarstwo Agroturystyczno-Hodowlane LUBACZÓWKA z Nakomiad. Właścicielami gospodarstwa są Państwo Anna i Harald Lubeccy. Adres: Nakomiady 34, 11-400 Kętrzyn
oraz
Gospodarstwo Ekologiczne MONIÓWKA z Huty Wielkiej. Właścicielką gospodarstwa jest Pani Monika Płecha. Adres: Huta Wielka 10, 14-230 Zalewo.
• II miejsce otrzymuje Gospodarstwo Agroturystyczne ZIOŁOWY DZBANEK z Sąp. Właścicielem gospodarstwa jest Pan Waldemar Nisiewicz. Adres: Sąpy 20, 14-420 Młynary.

 

Nagrodę specjalną w kategorii „zagrody edukacyjne” otrzymuje ZAGRODA EDUKACYJNA PRACOWNIA RZEMIOSŁ DAWNYCH z miejscowości Łęcze, prowadzona przez Państwa Aleksandrę Olszewską i Jakuba Bronickiego.
Adres: Łęcze 97 K, 82-340 Tolkmicko.

 

– Cieszy nas, że dzięki Zielonemu Latu z roku na rok mamy coraz bogatszą, lepszą jakościowo i bardziej wyspecjalizowaną ofertę turystyczną również na obszarach wiejskich naszego województwa – zapewnia Waldemar Buszan, Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, głównego organizatora konkursu. – Także zakończony proces kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej to z całą pewnością powód aby odwiedzić warmińsko-mazurską wieś i skorzystać z oferty najlepszych gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych na Warmii i Mazurach.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą laureatów Zielonego Lata!

Kategorie: Blog

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.