Rosnące znaczenie turystyki, jako ważnej sfery aktywności gospodarczej oraz społecznej, a także wewnętrzny potencjał Polski Wschodniej, w tym cenne zasoby kulturowe i przyrodnicze, pozwalają na wykorzystanie tej branży w rozwoju makroregionu. Dlatego Minister Inwestycji i Rozwoju podjął decyzję o realizacji projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia –Turystyka”. Inwestowane środki, w formie preferencyjnych pożyczek, maja służyć zróżnicowaniu i podniesieniu jakości usług oraz wydłużeniu sezonu turystycznego na obszarze Polski Wschodniej.

Minister Inwestycji i Rozwoju powierzył 200 mln zł Bankowi Gospodarstwa Krajowego, który odpowiedzialny jest za zarządzanie środkami. Do końca 2026 r. środki te będą stopniowo udostępniane mikro, małym i średnim przedsiębiorcom na terenie pięciu województw.

By skorzystać z nisko oprocentowanych pożyczek, przedsiębiorcy prowadzący działalność w branży turystycznej i okołoturystycznej (wg PKD) powinni zwrócić się bezpośrednio do wybranych przez BGK instytucji finansujących.
Zachętą dla firm jest atrakcyjne oprocentowanie pożyczek (de minimis) oraz brak prowizji czy dodatkowych kosztów. Szczególnej preferencji mogą oczekiwać Miejsca Przyjazne Rowerzystom (MPRy) Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo oraz młode przedsiębiorstwa (do dwóch lat działalności).

Po wsparcie należy zgłosić się bezpośrednio do:
– w województwie warmińsko-mazurskim – konsorcjum ECDF S.A. i Mega Sonic S.A

Więcej informacji znajdziesz:

 

Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka

Kategorie: Blog

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.