W dniach 03-09 sierpnia w naszym regionie przebywa ekipa telewizyjna stacji z St. Petersburga – „Piervyj TVCH”, która przygotowuje program turystyczny o Warmii i Mazurach.

Jest to telewizja kablowo – satelitarna, która oferuje 12 kanałów. Dzięki dostawcom jest dostępna w 8 regionach/krajach: Rosji, krajach nadbałtyckich, Białorusi, Ukrainie, Gruzji, Armenii,  Kazachstanie i Kirgistanie.

Jednym z kanałów jest kanał podróżniczy TELEPUTIESHESTVIJA, w którym emitowany jest cykl KARTA MIRA. Kanał Teleputieshestvija dociera do 4.492.000 odbiorców, wśród których są przede wszystkim ludzie młodzi, aktywni zawodowo, średnio zamożni.

W właśnie na tym kanale będzie emitowany program Karta Mira o Warmii i Mazurach o długości 26 minut. Zostanie on wyemitowany w okresie wrzesień – październik br. z częstotliwością 40 razy . Program anonsować będą odpowiednio wcześniej 30-sekundowe spoty, emitowane nie tylko w kanale podróżniczym, ale również w innych dostępnych kanałach w ilości 600 razy.

Nagrania obejmą atrakcje miasta Giżycko, wydarzenie Mazury Air Show, wizytę w Sanktuarium w św. Lipce, pokazy rycerskie na zamku w Rynie, prezentację szlaku rowerowego Green Velo, pokazy kuchni regionalnej, wybrane atrakcje Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Elbląga, jak również pochylnie na Kanale Elbląskim oraz turystykę konną.

Program powstaje przy współudziale finansowym – Zagranicznego Ośrodka  Zagranicznego Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie, Departament Sportu i Turystyki woj. w-m, Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz przy współpracy z miastami – Giżycko, Olsztyn, Elbląg, jak również partnerami z regionu.

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.