Za nami kolejna wizyta studyjna dla pracowników informacji turystycznych oraz samorządowych biur promocji, którą Warmińsko – Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna realizuje rok rocznie od 12 już lat. W tym roku do udziału w szkoleniu zaproszeni zostali również pracownicy muzeów na terenie naszego województwa. W dniach 7 – 8 maja 2019 r. uczestnicy szkolenia zgłębiali wiedzę na temat social mediów w turystyce, którą mogli wykorzystać w praktyce na Szlaku Green Velo, nagrywając Insta Stories.

Program szkolenia w tym roku był zróżnicowany pod względem merytorycznym oraz aktywnym, każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Pierwszego dnia szkolenie rozpoczęła Pani Anna Jaroszuk, Zastępca Dyrektora Departamentu Turystyki oraz Pan Milan Rzepkowski, Inspektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Obie prelekcje dotyczyły promocji oraz zagospodarowania Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Następnie uczestnicy udali się do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie zostali przywitani przez burmistrza miasta – Pana Jacka Wiśniowskiego w amfiteatrze przy bulwarach nad Łyną, po czym mieli możliwość zwiedzenia bulwarów oraz „suchej fosy”, niedawno otwartego terenu rekreacyjno – parkowego pod zabytkowymi murami obronnymi. Przewodnikiem wycieczki na tym etapie była Pani Agnieszka Voss z Centrum Informacji Turystycznej w Lidzbarku Warmińskim.

Kolejnym etapem było szkolenie na temat polskiej blogosfery i jej wpływu na decyzje podróżnicze, czasie życia informacji blogowej oraz o social mediach w sieci, prelegentem był Pan Jarek Kowalski, autor bloga Szalone Walizki. Następnie uczestnicy wzięli udział w warsztatach motywujących, dzięki którym uzyskali wskazówki na co zwracać uwagę w zarządzaniu swoimi emocjami w pracy oraz życiu prywatnym. Warsztaty przeprowadziła Pani Małgorzata Dudek z Akademii Rozwoju Osobistego Kompas.

Drugi dzień poświęcony został Instagramowi; Kasia i Maciej Marczewscy, autorzy bloga Ruszaj w Drogę! przeprowadzili szkolenie „Instagram Stories w turystyce” czyli jak bezkosztowo i bez wychodzenia z biura rozwijać turystyczne konto na Instagramie oraz jak tchnąć nowe życie w zdjęcia i za pomocą angażujących relacji zza kulis promować region, miasto oraz punkt informacji turystycznej.

Szkolenie merytoryczne odbyło się w Pałacu i Folwarku w Galinach.

Wizyta zakończyła się rajdem rowerowym Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo na odcinku Stoczek Klasztorny – Lidzbark Warmiński, w trakcie Kasia i Maciej Marczewscy wraz z uczestnikami szkolenia mieli szansę nagrać profesjonalne Insta Stories do późniejszego wykorzystania na firmowym Instagramie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

Podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia kierujemy również do Polskiej Organizacji Turystycznej oraz pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim – partnerów szkolenia.

Do zobaczenia w przyszłym roku w innym zakątku Warmii i Mazur!

Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.