Kolejna edycja Konkursu Agro-Eko-Turystycznego „Zielone Lato” rozstrzygnięta! Konkurs nagradza i promuje najlepsze obiekty turystyczne na obszarach wiejskich regionu. Korzystanie z usług laureatów „Zielonego Lata” to gwarancja udanych wakacji.


Coraz więcej osób lubi wypoczywać na wsi. Znajduje tam ciszę i spokój, bliskość natury, oderwanie od codziennej gonitwy, autentycznych ludzi i smaki pamiętane z dzieciństwa, czyli wakacyjny relaks w duchu slow. Wszystko to oferują najlepsze gospodarstwa agroturystyczne na Warmii i Mazurach, wyłonione w konkursie „Zielone Lato”.

Ten jeden z najstarszych i najbardziej znanych w kraju konkursów popularyzuje turystykę na wsi i rekomenduje turystom właśnie takie obiekty. Podobnie jak w ubiegłych latach, zgłoszenia do konkursu były przyjmowane w trzech kategoriach. Po ocenie przez komisję konkursową i na jej wniosek Zarząd Województwa przyznał nagrody i wyróżnienia.

W kategorii „wypoczynek na wsi” (obejmującej inne niż typowe gospodarstwa agroturystyczne obiekty położone na terenach wiejskich) przyznano dwa pierwsze miejsca. Otrzymały je:
Plajny – Ogród Dobrych Myśli w Plajnach, gm. Godkowo, oraz Majątek Giże Marczak w Giżach, gm. Świętajno.

Na drugim miejscu również znalazły się dwa obiekty:
Domy Konesera w Trzcinie, gm. Grodziczno, i Mazurski Folwark w Lisach, gm. Banie Mazurskie.
Trzecie miejsce zajęła Zagroda Warmińska Pszczoła z Purdy.
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały:
Agroturystyka i Łowisko Zezuj ze wsi Zezuj, gm. Stawiguda, oraz Allegorło ze wsi Gorło, gm. Stare Juchy.

W kategorii „zagrody edukacyjne” drugie miejsce przyznano Koziej Farmie Złotna ze wsi Złotna koło Morąga oraz Ogrodom Pokazowym & Motylarni z Marcinkowa koło Mrągowa.
W kategorii „wypoczynek u rolnika” (obejmującej typowe gospodarstwa agroturystyczne) nagród nie przyznano.

Organizatorami konkursu są Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Zapraszamy do odwiedzania najlepszych obiektów turystycznych na terenach wiejskich Warmii i Mazur. Zielone Lato czas zacząć!!!

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.