Blogerzy od kilku lat inspirują internautów do organizowania sobie wypoczynku na własną rękę. 90% decyzji podróżniczych na świecie jest podejmowanych online, blogi mają ogromną moc opiniotwórczą. Docierają do swojej niszy, cieszą się sympatią i zaufaniem swoich czytelników, a także operują na osobistych wrażeniach i emocjach (a nie tylko na faktach, jak magazyny czy portale o podróżach). Blogerzy wpływają na odbiorców treści w internecie dwojako. Poprzez „posiadanie” już swoich stałych czytelników – opisując swoje podróże podają im gotowe rozwiązania jak spędzać wolny czas. W tym przypadku z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że czytelnik zaufa blogerowi i pojedzie w to samo miejsce. Zaufanie i inspiracja – to wszakże najmocniejsze strony blogerów. Zdarza się również, że osoba szukająca w internecie inspiracji wybierze miejsce urlopu pokazane właśnie przez blogera, chociaż wcześniej nie brała tego miejsca pod uwagę.

Opierając się na dużym zaufaniu społecznym blogosfery, jak również z uwagi na chęć wypromowania wielu obszarów oraz atrakcji regionu Warmii i Mazur, między 8 – 15 czerwca 2020r. zaprosiliśmy jednocześnie przedstawicieli 4 blogów, każdego na 5 dni, z następujących zakresów tematycznych:

Szalone Walizki – miejsca z klimatem
Ready for Boarding – turystyka rodzinna
Głodny Świata – turystyka kulinarna
Travelover – turystyka aktywna

Zapraszamy do obserwowania wyżej wymienionych blogów oraz social mediów tychże blogerów. Wakacje już niedługo, być może zainspirują Was swoim spojrzeniem na piękno naszego regionu, odkryją dla Was te mniej znane zakątki lub pokażą te bardziej znane zupełnie z innej perspektywy. Kilka dni, kilku blogerów, kilka propozycji. Spotkajmy się na Warmii i Mazurach.

Do zobaczenia!

Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.