Pamiątki regionu Warmii i Mazur powinny promować region, nawiązywać do jego bogactwa naturalnego i kulturowego. Organizatorem konkursu jest samorząd województwa.

W konkursie mogą wziąć udział twórcy pamiątek regionalnych, pełnoletnie osoby fizyczne, prowadzące działalność gospodarczą oraz firmy. Szeroki jest także wachlarz możliwości wykonania prac konkursowych. To m.in. rzeźba, płaskorzeźba, grafika (w formie wydruku), ceramika, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, wytwory rękodzieła artystycznego i inne wypełniające cechy pamiątki regionalnej.

W pierwszym etapie konkursu w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur” laureatom wybranym przez komisję konkursową zostaną przyznane nagrody pieniężne w wysokości: nagroda I stopnia  ̵  4 tys. zł brutto, nagroda II stopnia  ̵  2,5 tys. zł, nagroda III stopnia  ̵ 1,5 tys. zł. W kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” laureatowi wybranemu przez komisję konkursową  zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 4 tys. zł.

W drugim etapie konkursu, w głosowaniu internautów, zostaną przyznane w każdej kategorii główne nagrody pieniężne w wysokości 1,5 tys. zł brutto.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przekazanie pracy konkursowej oraz wypełnienie karty zgłoszenia.

Prace można nadsyłać do 26 kwietnia 2024 roku na adres Departamentu Turystki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie lub dostarczyć je osobiście do departamentu.

Tegoroczna edycja konkursu organizowana jest w dwóch kategoriach: „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2024” i „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię”. W pierwszej kategorii celem konkursu jest pozyskanie  regionalnej pamiątki, która kojarzy się z Warmią i Mazurami, symbolizuje miejscową  kulturę, tradycje, regionalne zwyczaje i nawiązuje do bogactwa naturalnego Warmii, Mazur i Powiśla. W kategorii związanej z postacią wybitnego astronoma prace konkursowe powinny odnosić się do życia i działalności Kopernika na Warmii, promować jego dokonania oraz  miejsca związane z pobytem wielkiego uczonego w województwie warmińsko-mazurskim.

DO POBRANIA:

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa – 2024

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.