Blogowe Morsy, to wydarzenie, którego pierwsza edycja odbyła się na początku 2020 roku, w Olsztynie z inicjatywy regionalnych blogerów – Szalonych Walizek (www.szalonewalizki.pl) . Pierwotnie miało to być zamknięte spotkanie twórców – podróżników, związane z aktywnościami zimowymi, ale szybko okazało się, że twórcy chcą wykorzystać pobyt na Warmii i na Mazurach, do zbierania materiałów na kolejne teksty i mocno wspierają to wydarzenie na swoich kanałach w mediach społecznościowych.  Stąd też w kolejne edycje zaangażowała się Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna. Wydarzenie to odbywa się każdego roku w innym miejscu (2021  – Stare Jabłonki, 2022 – Wilkasy, 2023 – Ryn). Ma to na celu promocję różnych obszarów w regionie.

Poprzez morsowanie, w różnych akwenach, popularyzowana jest dzięki temu aktywność zimą, zdrowy tryb życia i możliwości jakie mają Warmia i Mazury pod tym względem zachęcając tym samym do korzystania z oferty regionu w tzw. sezonie niskim.

Z roku na rok, badając zasięgi działań widać wyraźnie, że osiągają one przy jednej edycji już blisko 2 miliony w postach, Stories i relacjach na Facebooku i Instagramie. Do tego dochodzą co roku też teksty na blogach, jako działanie mające długofalowy zasięg, a także zaangażowanie social mediów www.mazury.travel w relacjonowaniu tego wydarzenia.

Tegoroczna edycja Blogowych Morsów odbyła się w dniach 23-25 lutego w Starych Jabłonkach w Hotelu Anders **** , a udział w niej wzięli następujący twórcy:

Życie w podróży

Grzegorz Rybka – Podróże bez ości

Cel w podróży

Antek w podróży

Polskie Szlaki – Inspirujące Pierniki

Słowiańska Wędrowniczka

Wszędobylscy

Tu i tam we dwoje

RobiMy Podróże

Gdzie Los Poniesie

Ready for Boarding

tymrazem.pl

hvala.pl Czarnogóra

Pojechana – Aleksandra Świstow

Doris in Social Media

Kuba ON TOUR

Łukasz Kędzierski: podróże i fotografia

Podróż Odbyta

Świat na raty

Fromlovetotravel

Gdzie słońce dla nas wschodzi

Oraz

Szalone Walizki

Partnerem wydarzenia było województwo Warmińsko – Mazurskie, a patronat nad wydarzeniem objął Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego – Pan Marcin Kuchciński.

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.