Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła nabór do tegorocznej edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. W pierwszym etapie właściciele i zarządcy produktów z Warmii i Mazur mogą zgłaszać swoje oferty do Warmińsko – Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Polska Organizacja Turystyczna od 19 lat prowadzi konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Jego celem jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez promowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Przy ocenie kandydatur brane są pod uwagę między innymi dostępność dla turysty, wykorzystanie nowoczesnych technologii czy innowacyjność w rozwoju produktów.

Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegają się o jeden z czterech rodzajów Certyfikatów. Najbardziej prestiżowym, którego wybór wzbudza najwięcej emocji  jest Złoty Certyfikat, który może otrzymać produkt turystyczny nie wcześniej niż po upływie trzech lat od daty otrzymania Certyfikatu POT. Co roku przyznawanych jest aż 10 Certyfikatów POT, dla produktów które spełniają wszelkie kryteria oceny i są na rynku dłużej niż dwa lata. Kapituła konkursowa może także wyróżnić Certyfikatem Specjalnym produkty turystyczne, które są na rynku krócej niż przez dwa lata, ale już mają duży potencjał. Głos w konkursie POT mają również użytkownicy sieci i mediów społecznościowych. Tworzą oni co roku rodzaj ogólnopolskiej kapituły konkursowej. Kierując się subiektywną oceną i wrażeniami po odwiedzeniu danych miejsc, w głosowaniu internetowym wybierają jeden produkt, który otrzymuje Certyfikat Internautów.

Na Warmii i Mazurach pierwszy etap konkursu – regionalny, trwać będzie do 09 września 2022r. Następnie Warmińsko – Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna desygnuje kandydatów do etapu ogólnopolskiego. Drugi etap – ogólnopolski będzie trwał od 19.09. – 27.10.2022 r. Ceremonia wręczenia Certyfikatów odbędzie się listopad/grudzień 2022 r. (stacjonarnie lub w trybie online w zależności od bieżącej sytuacji pandemicznej).

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę: https://konkurs.pot.gov.pl

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją dla instytucji zgłaszających produkty turystyczne: https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/help/wlasciciel

Posiadanie Certyfikatu POT jest cenną nagrodą – prestiżowo i wizerunkowo. Posiada też wartości praktyczne. Podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia pozycję w ofertach dla klientów. Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostają objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości nie niższej niż 150 tys. złotych.

W 2021 roku laureatem Złotego Certyfikatu zostało Centrum Edukacji Ekologicznej HYDROPOLIS. Wszystkich laureatów ostatniej edycji konkursu POT można poznać na narodowym portalu: https://certyfikaty.polska.travel/#laureaci

Regulamin Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2022 r.

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.