Konkurs Agro-Eko-Turystyczny „Zielone Lato” to jedna z najstarszych i najbardziej popularnych w naszym województwie inicjatyw, w której o miano najlepszych  z najlepszych rywalizują obiekty prowadzące działalność turystyczna na obszarach wiejskich Warmii i Mazur.

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odwiedzając zgłoszone obiekty sprawdzi m.in.: standard zakwaterowania i wyposażenia, ofertę świadczonych usług rekreacyjnych, stan sanitarny obiektów, oznakowania obiektu a także możliwości żywienia gości i sposób promocji poszczególnych obiektów.

Laureaci wybierani są w trzech kategoriach:

a) gospodarstwa gościnne – wypoczynek u rolnika (typowe gospodarstwa agroturystyczne),

b) gospodarstwa gościnne – wypoczynek na wsi (inne obiekty turystyczne działające na obszarach wiejskich Warmii i Mazur),

c) zagrody edukacyjne Warmii i Mazur.

Łączna wartość nagród w konkursie wynosi 25 tys. zł (nagroda I stopnia – 4 tys. zł, nagroda II stopnia – 3 tys. zł, nagroda III stopnia – 1 tys. zł).

Zgłoszenia chętnych do udziału w konkursie przyjmowane są do 30 czerwca 2021 roku. Do udziału w tegorocznej edycji zostaną zaproszone również gospodarstwa zgłoszone w roku ubiegłym, kiedy to konkurs, ze względu na panujące w kraju obostrzenia epidemiczne, nie odbył się.

Bliższych informacji udziela Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, tel. (89) 521 60 00 lub (89) 521 69 07 lub a.wojciechowska@warmia.mazury.pl

Załączniki:

Regulamin Konkursu Agro-Eko-Turystycznego Zielone Lato 2021;

Formularz zgłoszenia obiektu do Konkursu Agro-Eko-Turystycznego Zielone Lato 2021;

Oświadczenie w sprawie wyrażenia zgody na udział w Konkursie Agro-Eko-Turystycznym Zielone Lato 2021.

Serwis W-M ROT używa ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.